Bojové sdružení občanských demokratů na Praze 11 dostává od starosty Dalibora Mlejnského 24krát nižší nájem než Městská knihovna. Více se dozvíte zde ...
Jakub Kalenský
pondělí 29. dubna 2013
pátek 5. dubna 2013
ODS s ČSSD schválila paušální šestinásobné snížení náhrad výdělku pro živnostníky na nejnižší možnou úroveň a sice na úroveń minimální hrubé mzdy vyplácené zaměstnancům. V praxi tak ukazuje, že ODS a ČSSD v praxi přistupuje již dnes k živnostníkům jako k občanům druhé kategorie.
Nedávno rozbouřil veřejné mínění stínový ministr financí za ČSSD Ing. Jan Mládek svým vystoupením na sjezdu ČSSD v Ostravě 16. března 2013, kde uvedl, že živnostníci nepřispívají do systému sociálního
pojištění a parazitují tak na zaměstnancích. Výrok odsoudil jak předseda vlády pan Petr Nečas, tak předseda ČSSD pan Sobotka a následně se omluvil i autor výroku pan Mládek. Zvláště tvrdě bránil zájmy živnostníků v médiích proti panu Mládkovi zakladatel pravé frakce ODS Jiří Janeček. Ponechme prázdná slova a podívejme se na činy koalice ODS a ČSSD na Praze 11 vůči živnostníkům, respektive jejich zástupcům zvoleným do Zastupitelstva Prahy 11.
Jak jsou v praxi již dnes vnímáni živnostníci na Praze 11, kde byl do založení pravé frakce ODS pan Jiří Janeček mnohaletým předsedou?
Koalice ODS a ČSSD na Praze 11 pod vedením pana starosty Mgr. Dalibora Mlejnského za podpory zakladatele pravé frakce ODS Jiřího Janečka prosadila v Zastupitelstvu Prahy 11 paušální téměř šestinásobné snížení náhrad zastupitelům ze stran živnostníků z původní paušální odměny 290 Kč/hodinu na 50 Kč/hodinu - úroveń minimální hrubé mzdy vyplácené zaměstnancům. Své kroky koalice zdůvodnila na posledním zasedání Zastupitelstva Prahy 11 dne 26.3.2013 nutnými úsporami v deficitním rozpočtu MČ Praha 11. Pokud tento nepřátelský trend politiků ODS a ČSSD vůči živnostníkům bude nadále v praxi pokračovat, hrozí naplnění černého scénáře popsaného panem Mládkem na sjezdu ČSSD a sice, že příště živnostníkům bude přidělena paušálně minimální penze, omezená zdravotní péče a sociální podpora na úrovni životního minima.
Zděnek Kvítek
pondělí 1. dubna 2013
Promarněná šance udržitelného územního rozvoje Jižního Města, odvolání zástupců Hnutí pro Prahu 11 koalicí
Promarněná šance udržitelného územního rozvoje Jižního Města, odvolání zástupců Hnutí pro Prahu 11 koalicí (ODS, ČSSD, Pražané za svá práva ) z Výboru pro územní rozvoj Prahy 11 a následná rezignace urbanisty prof. Ing. Arch. Karla Maiera, CSc.
Hnutí pro Prahu 11 dlouhodobě kritizuje výprodej pozemků za zlomkové ceny a účelové úpravy územního plánu, a proto prosazovalo ve Výboru pro územní rozvoj následující systémové cíle:
- Zpracování rozvoje území za účasti veřejnosti a připravit podmínky pro Regulační plány dle stavebního zákona, které na Jižním Městě chybí.
- Přeměnit neveřejné výbory pro územní rozvoj na veřejné, aby občané nebyli jen informováni o přijatých rozhodnutích, ale mohli se spolupodílet při formulacích stanovisek Výboru
- Přizvat odborníky především z akademické obce, kteří nejsou bezprostředně napojeni na penězovody konkrétních developerů. Urbanista prof. Ing. arch. Karel Maier, CSc se nechal přesvědčit k nominaci za Hnutí pro Prahu 11 do Výboru pro územní rozvoj Prahy 11, protože chtěl jako odborník a občan Prahy 11 přispět svými znalostmi a zkušenostmi k udržitelnému rozvoji Jižního Města. Pan profesor měl jen jednu podmínku a to, že bude vždy ve výboru hlasovat dle svého vnitřního přesvědčení a toto své přesvědčení i následně naplňoval při svém vystupování a hlasování na Výboru.
Prosazování
našich cílů se ovšem nelíbilo těm, kteří na Jižním Městě vládnou,
především obchodníkům s pozemky a s územními limity, které jen zajímá
krátkodobý zisk bez ohledu na občany.
Výbor pod vedením pana Jiřího Janečka za ODS sice byl následně bez účasti veřejnosti, ale stále překáželi členové výboru za Hnutí pro Prahu 11, kteří požadovali vysvětlení absurdních stanovisek koalice a předkládali podněty občanů. Aktivní přístup opozice se nelíbil ani za zavřenými dveřmi koalici a proto se rozhodli dle příkladu bolševiků v duchu Národní fronty vyloučit zástupce nepohodlné nejsilnější opoziční strany Hnutí pro Prahu 11 ze všech výborů zastupitelstva, včetně Výboru pro územní rozvoj (článek). Formální důvody vyloučení koalicí nebyly uvedeny, navrhovatel, předseda ODS na Praze 11, pan Gabriel jen uvedl jako důvod k odvolání na stránkách ODS, že se nedá s členy výboru za HPP 11 „konstruktivně„ spolupracovat.
Následně na protest rezignoval z Výboru pro územní rozvoj na vlastní žádost prof. Karel Maier, který ve svém rezignačním dopisu uvedl: “V nastalé situaci, kdy politická moc a její neschopnost komunikace s odlišnými názory převládly nad otevřeným demokratickým diskursem i v odborných záležitostech, ale pokládám svoji další účast na činnosti takto „usměrněného“ výboru za bezesmyslnou“ (rezignace)
Na
březnovém zastupitelstvu 26.3 byli na uvolněná místa dovoleni koalicí
noví již prověření členové výboru, kteří jsou známí napojením na
penězovody MČ Praha 11.
Zděnek Kvítek
vyloučený člen výboru pro územní rozvoj,
který považuje vyloučení za ocenění kvality své opoziční práce ze strany koalice
neděle 16. září 2012
Hlasujte do 25. září pro prestižní celostátní Anticenu Radě Prahy 11 a její mediální komisi v rámci soutěže Zavřeno
Hlasujte ohledně své nespokojenosti s vlastním informačním obsahem a vyvážeností radničních médií Prahy 11 placených z daní všech občanů Prahy 11, například Klíče nebo webových stránek MČ Praha 11. Jaký prostor je věnován tématům, které občany tíží a požadují řešit? Hlasování probíhá v rámci Soutěže Otevřeno x Zavřeno, která hodnotí kvalitu poskytování informací občanům, zde .
Hlasujete prosím do 25. září zde a vyjadřete svůj nesouhlas s mediáoní propagandou mediální komise MČ Praha 11 a cenzurou názorů občanů, které nevyhovují MČ Praha 11, zde:
V minulém roce 2011 získala Rada MČ Praha 11 Anticenu za zrušení vysílání přímých přenosů zastupitelstva Prahy 11, zde.
Zděnek Kvítek
Autorské čtení Michaela Viewegha z románu Mafie v Praze, jehož děj se odehrává především na Praze 11
Autorské čtení současného nejčtenějšího českého spisovatele Michaela Viewegha se uskutečnilo 13. září na Praze 11.
k vystoupení napsali:
a)
MF Dnes, 14.9.2012, Michal Růžička
Viewegh v jámě lvové
Spisovatel Michal Viewegh včera od
17.30 do 19 hodin předčítal ze svého románu Mafie v Praze, a to
v
na Opatově, přímo na místě, kde se kniha odehrává. V románu
Viewegh popisuje praktiky politiků. Jde o fikci, vystupují v něm
však postavy, které jsou zcela reálné a mají předlohy ve
skutečných lidech. „Četl jsem v jámě lvové a byl jsem trošku
nervózní, protože jsem nevěděl, do čeho jdu, jestli tam nebudou
nějaké provokace, ale publikum bylo úžasné, přátelské. Takže
z toho mám velmi dobrý pocit,“ řekl Viewegh s tím, že akci si
vymysleli odvážné knihovnice z Opatova.
Kulturní centrum bylo plné diváků.
Nejčtenější současný český spisovatel Miachel Viewegh k demonstraci síly pana starosty Mlejnského na billboardu MČ Praha 11 s thaiboxery na knihovně Opatov (MČ Praha 11)
Český rozhlas
Mafie v Praze, tak se jmenuje vůbec první detektivka spisovatele Michala Viewegha.
Populární autor na ní spolupracoval s investigativním novinářem
Jaroslavem Kmentou, který mu poskytl seriózní podklady o politické
korupci a lobbistických praktikách. "Kdekoli to bylo vhodné, snažil jsem se respektovat fakta, přesto jde o výslovnou a jednoznačnou fikci,"
říká Michal Viewegh. Přesto jednotliví hrdinové i antihrdinové nezapřou
své skutečné předobrazy. Příběh odehrávající se na Praze 11 vás tak
možná přiměje přemýšlet nad identitou pražského primátora, ministra
spravedlnosti i obrany, jistého vlivného lobbisty a mnoha dalších.
Pan Viewegh se vyjádřil i k místu své přednášky, kde visel billboard Městské části Prahy 11 s panem starostou před komunálními volbami v roce 2010. Situace popsal přední český novinář pan Urban v následujícím článku viz odkaz .
Michael Viewegh se vyjádřil takto viz odkaz.
Michael Vievegh připravuje další díl své knihy a vyjádřil se i k celospolečenské situaci zde.
Za povšimnutí stojí, že se z webových stránek MČ Praha 11 dozvíme o vztahu různých estrádních umělců vyfocených s panem starostou k městské části Prahy 11, zvláště když dostanou z veřejného rozpočtu nás všech dobře zaplaceno. Na druhou stranu Městská část Praha 11 neinformuje o autorském čtení na Opatově nejprodávanějšího českého autora současnosti Michaela Viewegha, který napsal svůj román Mafie v Praze na pozadí událostí na Praze 11, přestože byla na událost včas upozorněna.
Zděnek Kvítek
neděle 20. května 2012
Přeji Jižnímu Městu funkční sportovní komplex s bazénem, který bude dostupný občanům pro pravidelné sportování
Na Jižním Městě bydlím 35 let a jako milovník
celoročného plavání si samozřejmě i já přeji, aby byl v
80 tisícovém Jižním Městě postaven funkční sportovní areál
dostupný finančně pro pravidelné plavání. Osobně bych přivítal, kdyby na Jižním Městě vyrostl sportovní komplex bazénu a ledové
plochy v docházkové vzdálenosti od metra. Takový komplex by mohl
přitáhnout i po trase metra širší veřejnost, která by
zajistila ekonomicky udržitelné provozování, protože konkurence na trase metra C je malá. O budoucnosti bazénu na
Jižním Městě rozhodnou příjmy z jeho užívání vůči provozním nákladům. Samozřejmě bazén bude nutno dotovat, ale nelze zavírat oči před dlouhodobě deficitním rozpočtem v běžných výdajích stávající koalice pod vedením pana starosty Mlejnského. Jsem též přesvědčený, že Praha 11 si musí vybudovat
takový komplex, který bude doplňovat již stávající nabídku
vodního vyžití k Aquapalace v Čestlicích.
Schválená výstavba 25 m bazénu na Praze 11 na
jednání Zastupitelstva 18.5 v ceně převyšující 500 mil. Kč
je naprosto šílená. V praxi to znamená, že každá rodina
Jižního Města zaplatí již dnes za výstavbu bazénu podle
stávajících odhadů (před dvěma roky byly slibovány ODS náklady poloviční),
kolem 30 tisíc Kč ze svého rodinného rozpočtu, aniž by si někdo
z rodiny zaplaval. Samozřejmě zcela něco jiného by bylo,
kdyby se z rozpočtu na bazén platila skutečně jen výstavba
bazénu bez propagace ODS, pak by náklady mohly dosahovat částek
několikanásobně menších z podobných staveb:
- Koupaliště Děčin /2011/ 94 mil.Kč
- Akvapark Kdyně /2010/ 130 mil.Kč
- Krytý bazén s tobogánem Litomyšl /2010/ 116 mil.Kč
Schválená více než půmiliardová cena za
výstavbu bazénu není konečná, je nutné ji navýšit například
o cenu projektovou a průzkumnou, autorský dozor, marketing, ... .
Je skutečně těžké se v situaci orientovat, ale jsem přesvědčen,
že o skutečných cílech výstavby mnohé napoví již samotná
absurdní chronologie milníků výstavby bazénu na Praze 11 předepsaná
starostou Prahy 11 panem Mlejnským.
- Milník, 19.9.2010, čtrnáct dní před volbami – Zahájení projektu Jedenáctka v.s. založením a poklepáním základního kamene stavby bazénu s mnoha miliónovou marketingovou akcí.
Stavba byla zahájena bez stavebního povolení a základní kámen byl po vyfocení v časopisu Klíč v tichosti odvezen do skladu radnice v Ocelíkově. V této době byl postaven jen plot v hodnotě téměř 90 mil. Kč, který po dva roky obepíná obrovskou kaluž. - Milník 16.5.2012, schválení smlouvy o dílo na výstavbu projektu Jedenáctka, VS Praha 11 s cenou převyšující 500 mil. Kč. Smlouva byla schválena, aniž by bylo vydáno na tuto stavbu pravomocné stavební povolení a zastupitelům nebyla před schvalováním předložena v čase požadovaném jednacím řádem smlouva s příslušnými dodatky smlouvy, aby mohli o půl miliardové investici zodpovědně hlasovat. Jako zastupitel jsem požadoval rozpis předpokládaného cash flow projektu v jednotlivých letech projektu. Místo věcné odpovědi se mi dostalo poučení od koalice, že takovou informaci nepotřebuji jako Zastupitel vědět a že ji vlastně ani nikdo nezná.
ODS na Praze 11 je přesvědčena, že občané
Prahy 11 nemají žádnou paměť a nekonfrontují prázdé sliby s
realitou. Před volbami v roce 2010 sliboval pan předseda ODS za
Prahu 11 Janeček výstavbu bazénu Jedenáctka za cenu 320 mil. Kč. S tím,
že bude hotova do dvou let, tedy do roku 2012. V roce 2012 není
nic postaveno a schválená cena za stejný projekt převyšuje 500 mil Kč.
Zásadním ohrožením pro ODS je inteligentní
volič, který je zvyklý si jednotlivá sdělení ověřovat a pamatovat.
Informovaný volič je pro ODS tak nebezpečný, že koalice v čele
s ODS dokonce zrušila přímé přenosy a pořizování záznamu ze
zastupitelstva Prahy 11. Za potlačování svobody projevu a šíření informací obdržela Rada Prahy 11 tvořená koalicí v roce 2011 v celostátní soutěži 1. místo - Anticenu Zavřeno od o.p.s. Otevřená společnost, bližší informace v reportáži ČT.
neděle 25. března 2012
Zajímavé akce o územním rozvoji pro všechny od dubna do listopadu 2012, Lidová škola urbanismu
Vážení čtenáři,jsem přesvědčen, že by naše příznivce, kteří se zajímají o územní rozvoj, mohla oslovit následující zajímavá akce, která není o názorech, ale o řemesle Lidová škola urbanismu. Pevně věřím, že budete odcházet obohaceni.
Zdraví
Zděnek Kvítek
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)